Ścieżka powrotu

Start Aktualności


Zakładki
Wycieczka rowerowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Kornalewicz
wtorek, 26 lipca 2016 14:20

Nareszcie ( ponieważ wyjazd ciągle odkładaliśmy na potem ) wybrałyśmy się na wycieczkę rowerową odwiedzając naszą okolicę. Pojechałyśmy najpierw do Brzózek, potem Potulic gdzie zwiedziłyśmy cmentarz pomordowanych w czasie wojny  w obozie w Potulicach , wypiłyśmy kawę i przez Występ dotarłyśmy do Chobielina, gdzie jadąc wzdłuż Noteci podziwiałyśmy piękno naszej okolicy. Mimo zmęczenia (pokonałyśmy 25km ) humory nam dopisały i obiecałyśmy sobie że jeszcze wybierzemy się tym razem w inną trasę.

 
Nasze Święto PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Kornalewicz
sobota, 12 marca 2016 05:08

 

Uczestniczki spotkania w Szubinie.

 

W dniu Święta Kobiet spotkałyśmy się w naszej świetlicy wiejskiej aby je uczcić. Z dobrymi humorami przy kawie i poczęstunku na pogaduszkach mile spędziłyśmy czas.

Niektóre nasze członkinie uczestniczyły z okazji tego święta w spotkaniu zorganizowanym przez Gminną Radę Kobiet w Szubinie.

W tym dniu robiłyśmy również stroiki świąteczne wielkanocne pod okiem instruktorki.

Hania podczas wykonywania stroika

Danka prezentuje swoje dzieło.

Zrobiony przez nas stroik wielkanocny.

Zdjęcia ze spotkania w naszej świetlicy wiejskiej.

 
Spotkanie noworoczne 2016r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Kornalewicz
poniedziałek, 18 stycznia 2016 11:14

Ponownie jak co roku spotkałyśmy się w swoim gronie aby złożyć sobie życzenia w Nowym Roku. Toast wznieśliśmy lampkom szampana i przy poczęstunku przygotowanym przez członkinie spędziłyśmy przyjemne popołudnie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Spotkanie noworoczne w naszej Parafii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Kornalewicz
wtorek, 12 stycznia 2016 09:32

Na początku stycznia niektóre  członkinie koła spotkały się wraz z proboszczem naszej parafii , radą ekonomiczną, radą duszpasterską oraz osobami które pomagają w różnej formie kościołowi na opłatku wigilijnym. Proboszcz złożył życzenia noworoczne oraz podziękował wszystkim za aktywną pracę na rzecz parafii. Podzieliłyśmy się opłatkiem z pozostałymi uczestnikami spotkania i wzniosłyśmy toast za Nowy Rok 2016. W miłej atmosferze przy kawie i cieście spędziłyśmy niedzielne popołudnie.

 

Proboszcz Piotr Zdanowicz z członkiem rady ekonomicznej.

Niektórzy uczestnicy spotkania.

Przy kawie i słodkościach.

 
Andrzejki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Kornalewicz
wtorek, 01 grudnia 2015 16:25

Nasze koło zorganizowało zabawę andrzejkową 28.11.2015r.Zaproszonych gości powitała przewodnicząca koła życząc wszystkim udanej zabawy. Do tańca przygrywał zespół Moreno AS. Jedzenie na stoły przygotowały panie z koła. W miłej atmosferze impreza trwała do rana.

 

 
Dożynki Królikowo 2015r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Kornalewicz
poniedziałek, 07 września 2015 13:16

 

W tym roku uczestniczyłyśmy w dożynkach powiatowo-gminnych w Królikowie wystawiając stoisko z potrawami i nalewkami. Na naszym stole znalazły się takie potrawy jak: karkówka po meksykańsku, rolady serowe z nadzieniem szpinakowym i pieczarkowym, babka ziemniaczana z sosem gulaszowym, surówka warzywna, sos czosnkowy oraz nalewka miętowa , malinowa , z dzikiego bzu i likier krówkowy. Zrobiłyśmy również dekorację naszego namiotu co widać na poniższych zdjęciach.

Panie z Koła przed namiotem.

Podczas pracy na stoisku.

Mężowie naszych członkiń którzy nam pomagali.

 
Wycieczka pełna wrażeń do stolicy. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Kornalewicz
niedziela, 05 lipca 2015 16:41

Warszawa była miejscem docelowym wycieczki Gminnej Rady Kobiet, gdzie uczestniczyło 6 członkiń naszego Koła. Z przewodnikiem z którego byłyśmy bardzo zadowolone zwiedziłyśmy stare miasto, cmentarz Powązki, Pałac kultury, a z okien autokaru Aleje ujazdowskie Krakowskie przedmieście, Belweder, sejm. Od przewodnika dowiedziałyśmy się dużo ciekawych rzeczy o naszej stolicy , która przez ostatnie lata bardzo się zmieniła i wypiękniała.

 
Dzień kobiet 2015r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Kornalewicz
sobota, 14 marca 2015 12:46

Nasze święto obchodziłyśmy jak co roku w miłej atmosferze przy cieście i kawie. Toast wznieśliśmy lampką wina. Przy okazji spotkania chętnie wymieniamy się doświadczeniami kulinarnymi.


 
Spotkanie noworoczno-opłatkowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Kornalewicz
środa, 14 stycznia 2015 10:25

 

Kolejny raz niektóre członkinie naszego Koła uczestniczyły w spotkaniu noworoczno-opłatkowym zorganizowanym przez naszego proboszcza na terenie parafii. Oprócz nas nie zabrakło również rady ekonomicznej i parafialnej oraz pań które pomagają w kościele. Wzajemnie dzieląc się opłatkiem złożyliśmy sobie życzenia oraz wznieśliśmy toast za nowy rok.

 

 
Konkurs świąteczny-grudzień 2014r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Kornalewicz
poniedziałek, 08 grudnia 2014 15:51

Już po raz kolejny uczestniczyłyśmy w konkursie zorganizowanym przez Gminą Radę Kół Gospodyń Wiejskich w Szubinie na najsmaczniejszą potrawę , ciasto i najładniejszy stroik świąteczny. W naszym menu była pieczona pierś z kaczki w sosie żurawinowym , kapusta wigilijna ze śliwkami oraz tort świąteczny. Zrobiłyśmy również piękny stroik świąteczny.

Stroiki świąteczne.

Członkinie biorące udział w konkursie.

Nasze potrawy i tort świąteczny.

 
Warning: Illegal string offset 'active' in /usr/home/plafon/domains/kgwtur.pl/public_html/templates/vegetablesfree/html/pagination.php on line 75 Warning: Illegal string offset 'active' in /usr/home/plafon/domains/kgwtur.pl/public_html/templates/vegetablesfree/html/pagination.php on line 81 Warning: Illegal string offset 'active' in /usr/home/plafon/domains/kgwtur.pl/public_html/templates/vegetablesfree/html/pagination.php on line 75 Warning: Illegal string offset 'active' in /usr/home/plafon/domains/kgwtur.pl/public_html/templates/vegetablesfree/html/pagination.php on line 81 Warning: Illegal string offset 'active' in /usr/home/plafon/domains/kgwtur.pl/public_html/templates/vegetablesfree/html/pagination.php on line 75 Warning: Illegal string offset 'active' in /usr/home/plafon/domains/kgwtur.pl/public_html/templates/vegetablesfree/html/pagination.php on line 81 Warning: Illegal string offset 'active' in /usr/home/plafon/domains/kgwtur.pl/public_html/templates/vegetablesfree/html/pagination.php on line 75 Warning: Illegal string offset 'active' in /usr/home/plafon/domains/kgwtur.pl/public_html/templates/vegetablesfree/html/pagination.php on line 81 « pierwszapoprzednia1234następnaostatnia »

Strona 2 z 4