Ścieżka powrotu

Start Aktualności


Zakładki
Wycieczka do Wrocławia. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Kornalewicz
środa, 01 października 2014 08:09

W miesiącu lipcu cztery członkinie naszego Koła uczestniczyły w wycieczce do Wrocławia zorganizowanej przez Gminną Radę KGW . Celem wyjazdu było zwiedzanie Panoramy Racławickiej która wywarła na nas ogromne wrażenie. Oprócz tego zwiedziłyśmy Muzeum Narodowe a wolny czas przeznaczyłyśmy na zwiedzanie starego miasta. W drodze powrotnej do domu wstąpiłyśmy do centrum ogrodniczego na zakupy.

 

Panie z naszego Koła we Wrocławiu.

Cała grupa pań z wycieczki przed Muzeum Narodowym.

 
Dzień Matki w Szubinie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Kornalewicz
środa, 28 maja 2014 10:35

 

Nasze członkinie brały udział w miłym spotkaniu z okazji ,,Dnia Matki ''  w Urzędzie Miasta i Gminy w Szubinie.

Wszystkie delegatki z różnych Kół przywitała przewodnicząca Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich pani Anna Wolender ,oraz Burmistrz pan Ignacy Pogodziński. Po złożeniu życzeń przy kawie i cieście  czas umilał zespół Kołaczkowianki.

 
Święto kobiet PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Kornalewicz
środa, 12 marca 2014 05:38

Najstarsze członkinie Koła.

Nasze członkinie na spotkaniu z okazji święta kobiet w Szubinie.

 


Jak co roku tradycyjnie obchodziłyśmy nasze święto kobiet. Było to bardzo miłe i udane spotkanie przy lampce wina i pysznym cieście. Kilka pań z naszego Koła pojechało z okazji tego święta do Szubina, gdzie na spotkaniu Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskch otrzymały z rąk Burmistrza po symbolicznym kwiatku.


Dzień Kobiet w świetlicy wiejskiej w Turze.


 
Kwiatek dla Ewy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Kornalewicz
poniedziałek, 11 marca 2013 11:54

 

Przez dwa dni obchodziłyśmy nasze święto „ Dzień Kobiet.″ W czwartek 7. 03.2013 r. wybrałyśmy się w trzy osoby do domu kultury w Szubinie na spotkanie z okazji tego święta. W uroczystościach uczestniczył burmistrz Szubina ,pani sekretarz i skarbnik gminy,dyrektor SDK ,dyrektor banku spółdzielczego,przewodnicząca SGRK oraz członkinie z innych kół.Wysłuchałyśmy życzeń od burmistrza i otrzymałyśmy po tradycyjnym kwiatku.Przy cieście i kawie miło spędziłyśmy czas. Natomiast 8.03.2013r. spotkałyśmy się w naszej świetlicy, gdzie lampką wina wzniesiono toast wraz z życzeniami.

Dzień kobiet w domu kultury w Szubinie 
Wieczór poetycki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Kornalewicz
czwartek, 21 lutego 2013 10:15

Pani Brygida Winiecka podczas recytacji wierszy.

Spotkanie wieczór poetycki na temat Dnia Matki i Dnia Dziecka z panią Brygidą Winiecką w świetlicy wiejskiej w Turze 4.06.2014 r.


Już po raz drugi niektóre panie z naszego Koła brały udział w wieczorze poetyckim który odbył się w świetlicy wiejskiej.Tematem spotkania był „ Kalejdoskop zimowy - gorące rozważania o zimie. ″ Zaproszonym gościem była wieloletnia nauczycielka tutejszej szkoły podstawowej, polonistka Pani Brygida Winiecka . W pięknej scenerii przedstawiającej porę roku zimę przygotowanej przez Małgorztę Napierała i przy kawie, wysłuchaliśmy wierszy o tematyce zimowej przeczytanych przez Panią Brygidę , która również zaskoczyła nas miłą niespodzianką. Przedstawiła nam kilka wierszy napisanych przez nią samą. Były to piękne utwory  opisujące zimę w różnych odcieniach nastroju i barw. Brawami i bukietem kwiatów  nagrodziliśmy naszego gościa i mamy nadzieję na ponowne spotkanie.
 
Spotkanie noworoczno-opłatkowe. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Kornalewicz
poniedziałek, 14 stycznia 2013 14:38

Rok 2013 powitałyśmy składając sobie życzenia i dzieląc się opłatkiem w dniu 13.01. w salce kościelnej na terenie naszej Parafii. Oprócz Nas w spotkaniu uczestniczyli Ks. Proboszcz Piotr Zdanowicz ,Rada Duszpasterska,Rada Ekonomiczna, Diakoni, jak również wszyscy Ci którzy poprzez swoją pracę w różny sposób pomagają Kościołowi. Proboszcz powitał obecnych , podziękował wszystkim za pomoc , zaangażowanie na rzecz Kościoła i złożył życzenia noworoczne. Również życzenia w Nowym Roku złożyła Przewodnicząca Koła. Wszyscy mieli okazję skosztować wypieków przez Nas przygotowanych i napić się kawy i herbaty. Na pięknie udekorowanym stole nie zabrakło również słodyczy i owoców. Zaśpiewaliśmy kolędę i mile spędziliśmy ten popołudniowy czas.


 
Powitanie Nowego Roku 2012 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Kornalewicz
poniedziałek, 09 stycznia 2012 14:46

Dnia 08.01.2012r. wraz z Proboszczem Parafii Piotrem Zdanowiczem, Radą parafialną , Radą ekonomiczną, oraz paniami skarbniczkami nasze Koło zorganizowało spotkanie opłatkowe i noworoczne. Po przywitaniu gości przez proboszcza i złożeniu życzeń  wszyscy wzajemnie podzielili się opłatkiem oraz wznieśli toast lampką szampana za pomyślność w Nowym Roku. Na stołach nie zabrakło pysznego ciasta, owoców i kawy przygotowanej przez nasze  członkinie. W miłej atmosferze przyjemnie spędziłyśmy czas. 
Pokaz kulinarny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Kornalewicz
wtorek, 06 grudnia 2011 16:35

Na zaproszenie pani Iwony Kubiak z Urzędu Miasta i Gminy w Szubinie dnia 5.12.2011r. dwie członkinie naszego KGW były na pokazie kulinarnym w świetlicy wiejskiej w Jarużynie. Przed pokazem kilka słów na temat Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka z siedzibą w Nakle n/Notecią opowiedziała nam pani Ewelina i zapraszała do brania udziału w konkursach na pozyskiwanie środków unijnych.Tematem pokazu kulinarnego były potrawy z ryb: łososia, karpia i pstrąga. Kucharz pan Marcin Szukaj pokazał w jaki sposób obrabiać ryby, a następnie przygotował z nich potrawy. Po degustacji wszyscy stwierdzili że  dania były bardzo smaczne, a wytworne podanie zachęcało do spożycia. Gorąco je polecam do wykonania w domu i podaję kilka przepisów.

Tatar z łososia na sposób japoński.

Składniki:

-łosoś swieży, (filet drobniutko pokrojony )

-por,( drobno pokrojony)

imbir marynowany,

-sos sojowy,

-jajko,

-sól,

-pieprz czarny.

Wszystkie składniki mieszamy i dekorujemy na talerzu imbirem marynowanym.

 

Karp w sosie pomidorowym z warzywami.

Składniki:

-karp, (filet pokrojony w kostkę i smażony na oleju )

-sól,

-pieprz,

-cukier,

-natka pietruszki,

-olej,

-mąka,

-włoszczyzna, (pokrojona w paski i duszona na oleju )

-pomidory pelatti.

Wszystkie składniki mieszamy i doprawiamy do smaku.

 

 
Andrzeju , Andrzeju nasz dobrodzieju, dobrą wróżbę daj ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Kornalewicz
środa, 30 listopada 2011 10:16

Przy suto zastawionym stole spotkałyśmy się aby świętować andrzejki. Wspólne pogaduszki oraz degustacja potraw przez nas przygotowanych umilały nam spotkanie. Ze świętym Andrzejem związane są także przysłowia które miały wielkie znaczenie kulturowe.Aura w dzień świętego Andrzeja miała decydować o najbliższej przyszłości.

Gdy w Andrzeja deszcz i słota, w grudniu drogi bez błota.

Gdy święty Andrzej ze śniegiem przybieży sto dni śnieg na polu leży.

Święty Andrzej wróży szczęscie i szybkie zamęście.

 
Nasze zdrowie najważniejsze ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Beata Kornalewicz
piątek, 18 listopada 2011 10:48

W ramach tego hasła na jedno z naszych ,, babskich,, spotkań które odbyło się 16. 11.2011 r.postanowiłyśmy zaprosić położną panią Katarzynę Skibińską aby opowiedziała nam o dolegliwościach kobiety związanych z okresem menopauzy, oraz o profilaktyce chorób nowotworowych piersi i układu rodnego. Pani Katarzyna w sposób bardzo ciekawy i obrazowy przedstawiła nam jak zbadać sobie samej piersi, opowiedziała o zagrożeniach okresu menopauzy i jak sobie z nimi radzić, oraz jak często wykonywać cytologię i co robić gdy pojawia się niepożądane krwawienie z dróg rodnych. Odpowiadała również na zadawane przez nas pytania. Niektóre z nas podzieliły się własnymi doświadczeniami w tej dziedzinie. Ze spotkania wyszłyśmy bardziej świadome zagrożen i powikłań jakie mogą występować u każdej z nas, oraz jak się przed nimi ustrzec.

 
Warning: Illegal string offset 'active' in /usr/home/plafon/domains/kgwtur.pl/public_html/templates/vegetablesfree/html/pagination.php on line 75 Warning: Illegal string offset 'active' in /usr/home/plafon/domains/kgwtur.pl/public_html/templates/vegetablesfree/html/pagination.php on line 81 Warning: Illegal string offset 'active' in /usr/home/plafon/domains/kgwtur.pl/public_html/templates/vegetablesfree/html/pagination.php on line 75 Warning: Illegal string offset 'active' in /usr/home/plafon/domains/kgwtur.pl/public_html/templates/vegetablesfree/html/pagination.php on line 81 Warning: Illegal string offset 'active' in /usr/home/plafon/domains/kgwtur.pl/public_html/templates/vegetablesfree/html/pagination.php on line 75 Warning: Illegal string offset 'active' in /usr/home/plafon/domains/kgwtur.pl/public_html/templates/vegetablesfree/html/pagination.php on line 81 Warning: Illegal string offset 'active' in /usr/home/plafon/domains/kgwtur.pl/public_html/templates/vegetablesfree/html/pagination.php on line 75 Warning: Illegal string offset 'active' in /usr/home/plafon/domains/kgwtur.pl/public_html/templates/vegetablesfree/html/pagination.php on line 81 « pierwszapoprzednia1234następnaostatnia »

Strona 3 z 4